Biztonsági útlevél tok a falába helyezett CRYPTALLOY árnyékoló anyaggal. A tokba a Cseh Köztársaságban, az Egyesült Államokban és más országokban kiállított biometrikus útlevelek is elférnek.
Szeretne biztos lenni abban, hogy még ha egy új, RFID-chippel ellátott biometrikus útlevelet is visel, láthatatlan lesz a potenciális elektronikus személyazonosság-tolvajok és más tolvajok számára? Szeretné a lehető legjobban védeni a magánéletét? Vagy szeretné megvédeni az útlevelét, hogy a chip véletlenül se sérüljön meg egy erősebb elektromágneses mezőben? Ha igen, akkor ez a biztonsági útlevélfedél pontosan az, amire szüksége van.
2008. január 15. óta állítanak ki biometrikus vagy általánosabban "elektronikus" útleveleket, amelyeket néha e-passportnak, ePassportnak vagy bioPassportnak is neveznek. Ezeknek az útleveleknek számos előnyük mellett vannak hátrányaik és kockázataik is. Ezek általában az érintés nélküli adatátviteli technológia (RFID) alkalmazásához kapcsolódnak. Egy passzív RFID-csip meglétét nagyon könnyű távolról érzékelni anélkül, hogy bármilyen módon kapcsolatba kellene lépni vele. Ezt például egy tolvaj felhasználhatja arra, hogy felismerje, hogy egy bizonyos táska RFID-t tartalmaz, és célba vegye azt a bizonyos táskát. Továbbá a chipen lévő adatokhoz való hozzáférés nélkül is meg lehet tudni néhány információt magáról a használt chipről.
Az ilyen ütközésgátló algoritmusok például lehetővé teszik, hogy még azelőtt felismerjük a chip számát, hogy egyáltalán elkezdenénk kommunikálni a chippel. Hasonlóképpen, egyes nem szabványos hiba-visszatérési kódok felhasználhatók a chip gyártójának vagy típusának, és így esetleg az útlevelet kiállító országnak a meghatározására. Ezeket az információkat aztán a terroristák kihasználhatják például egy olyan bomba megépítésére, amely akkor aktiválja magát, ha egy bizonyos ország vagy országok egy bizonyos csoportja által kiállított útlevéllel rendelkező személy tartózkodik a közelben. Vagy potenciálisan lehetséges egy adott útlevéllel rendelkező személy nyomon követése a chip száma alapján. Mindkét kockázat kiküszöbölhető ezzel a speciális biztonsági burkolattal, amely az úgynevezett Faraday-kalitka elvén működik. Ezután a chipet nem lehet érzékelni, illetve semmilyen módon nem lehet vele kapcsolatba lépni, amíg az útlevelet ki nem veszik a csomagolásból.
A biometrikus útlevél biztonsági fedezetének tulajdonságai
- A tok matt felületű műanyagból készült. A falakba Cryptalloy anyagot építettek be.
- Stílusos, egyszerű kialakítás, sötétkék szín.
- Egy rekesz az útlevél vagy más dokumentumok számára, mérete 12,5 x 9 centiméter.
- Nedvességálló.
- Az ISO/IEC 14443 szabvány szerint az elektronikus útleveleknél használt 13,56 MHz-es átviteli frekvencián tesztelt.
- Védi az RFID-hez használt egyéb frekvenciákat: 125 kHz, 134 kHz, 433 MHz, 868 MHz, 915 MHz, 2,54 GHz.
- Ha az útlevelet a csomagolásban tárolják és lezárják, a vezeték nélküli RFID-kommunikáció a chippel teljesen blokkolva van.
- Ha a határellenőrzés megköveteli, hogy az RFID-chip működőképes legyen, az útlevelet ki kell venni a csomagolásból.
- Az útlevél kivétele és visszahelyezése a tokba a tok kialakításának köszönhetően nagyon egyszerű és gyors.
- Méretek 133 x 95 milliméter.
- Súly 42 gramm.